Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Spotkanie KKP “O!Ukraina”

11 maja, 2022 @ 18:00 - 19:30

zł184,50

Zapraszamy na Spotkanie  KKP 

które odbędzie się w środę 11 maja  2022 r. o godz. 18:00

w Poznaniu.

Temat: O!UKRAÏNA

Gość Specjalny: Weronika Marczuk

Miejsce: Brodziak Gallery, ul. Głogowska 16 w Poznaniu 

W Polsce mieszka już około 1,5 miliona obywateli Ukrainy, którzy znaleźli tu schronienie i nowy dom. Nasi sąsiedzi coraz chętniej zostają w naszym kraju całymi rodzinami, uczą się naszej historii, zwyczajów, dostosowują swoje życie do rytmu i wymogów Unii Europejskiej. A co my wiemy o nich? Badania wiodących instytucji wykazują, że mieszkańcy Polski nie mają dużej wiedzy o Ukrainie. Jak w takim razie mamy się dobrze porozumiewać? Czy możliwe są prawdziwe relacje, gdy nic nie wiemy o tradycjach, kulturze naszego pracownika, partnera, wspólnika? Przyszedł czas na poznawanie się naprawdę!

Dziś jest najlepszy moment: obchody 30-lecia polsko-ukraińskich stosunków gospodarczych. W dniu 2 grudnia 1991 roku Polska jako pierwszy kraj na świecie uznała państwowość Ukrainy. Przez ostatnie 30 lat Polska jest adwokatem Ukrainy na zachodzie, a Ukraińcy nigdy nie wykazywali tak dużej sympatii do Polaków, jak teraz.

Album O!UKRAÏNA obecny na rynku wydawniczym od kilku miesięcy, jest pozycją obowiązkową nie tylko dla entuzjastów wyśmienitych ukraińskich przysmaków, ale także podróżników z krwi i kości czy poszukiwaczy prawdziwych, mądrych dyskusji. Zawiera 30 wielowymiarowych opowieści ukazujących różnorodność i bogactwo Ukrainy. Piękne zdjęcia, przeplatane inspirującymi przepisami kuchni ukraińskiej, wśród których można znaleźć potrawy wegetariańskie, tradycyjne, okolicznościowe, ale i takie, które można serwować na co dzień. Oprócz przepisów i opowieści w albumie znajdują się także rozmowy z wybitnymi osobami z Polski i Ukrainy m.in. z Jerzym Hoffmanem, Czesławem Mozilem, Agnieszką Korytkowską czy Michałem Pirógiem, którzy doskonale znają Ukrainę i opowiadają o niej niesamowite rzeczy.

Mamy też najlepszą Przewodniczkę po smakach Ukrainy: znaną Polakom, urodzoną w Kijowie, a mieszkającą już 30 lat w Polsce – Weronikę Marczuk. W telewizji, radiu, a teraz w tej książce z humorem i znajomością tematu przedstawia arcyciekawe fakty, sekrety mentalności, różnice i recepty na zrozumienie i posmakowanie Ukrainy takiej, jaka ona jest naprawdę.

Podczas Spotkania będzie możliwość nabycia książki! Cena 70 zł.

——–

Partnerem naszego Spotkania jest Towarzystwo Przyjaciół Ukrainy.
Towarzystwo Przyjaciół Ukrainy (TPU) istnieje od 2004 r. Organizacja powstała z inicjatywy grupy studentów ukrainistyki i z założenia skupia nie tylko Ukraińców, ale również Polaków oraz przedstawicieli innych narodowości zainteresowanych ukraińską tematyką – kulturą, turystyką, dobrosąsiedzkimi stosunkami. Funkcję Prezesa Zarządu TPU pełni obecnie Weronika Marczuk, wiceprezesa – Oles Yakymiv.
Teraz TPU organizuje pomoc medyczną i humanitarną dla ludności cywilnej, Wojska Obrony Terytorialnej oraz dla ukraińskich żołnierzy na terenie Ukrainy.
Na terenie Polski pomaga uchodźcom wojennym z transferem do miejsca tymczasowego zamieszkania, oferuje pomoc humanitarną, psychologiczną i prawną.
Na terenie Polski organizuje zbiórki materiałów medycznych (opaski uciskowe, leki, wenflony, zestawy intubacyjne, przedszpitalne systemy transfuzji krwi etc), które sukcesywnie dostarcza do Ukrainy na linie frontu.
Jeśli możesz pomóc lub chcesz działać razem z nami :
sekretariat@tpu.org.pl tel.
+48 69-777-2222
Konto: Bank BZWBK S.A., 12
Oddział w Warszawie, nr 35 1090 1870 0000 0001 1582 5923

Spotykamy się w Brodziak Gallery  u  SZYMON BRODZIAK Photography! 

Jesteś tym, co widzisz – mówi Szymon Brodziak (ur.1979), mistrz fotografii czarno-białej. Najmłodszy artysta i pierwszy Polak, którego prace zostały wystawione w Muzeum Fotografii – Fundacji Helmuta Newtona w Berlinie. Podczas Festiwalu Filmowego w Cannes, uznany przez jury Fashion TV Photographers Awards (2013) za najlepszego na świecie fotografa czarno-białych kampanii reklamowych.
W 2019 roku potwierdził swoją pozycję w absolutnej światowej czołówce zdobywając 1. miejsce w konkursie World’s Top 10 Black&White Photographers, w którym miedzynarodowa platforma One Eyeland wyłoniła 10 najlepszych na świecie twórców fotografii czarno-białej.
Szymon uwielbia fotografować kobiety. Inspirują go miejsca, w których realizuje swoje monochromatyczne wizje. Jego zdjęcia przypominają kadry z filmów, które nigdy nie powstały. Wyróżniony nagrodą Johnnie Walker Keep Walking Award za ciągłe urzeczywistnienie swoich marzeń oraz pasję wyznaczania nowych ścieżek w poszukiwaniu piękna.
W Europie otrzymał liczne medale i wyróżnienia w kilku edycjach miedzynarodowego konkursu Prix de la Photographie Paris, zarówno za kampanie reklamowe, jak i projekty autorskie, w tym tytuł najlepszego fotografa reklamowego roku 2016.
W USA zdobył pierwsze miejsce w kategorii Moda w dwóch konkursach: International Photography Awards (2016) oraz Black & White Spider Awards (2016), który nagradza najlepsze zdjęcia monochromatyczne z całego świata.
W 2020 roku Brodziak został finalistą konkursu fotograficznego All About Photo, którego motywem przewodnim był Portret.
Jego fotografie zdobyły 6 wyróżnień w konkursie One Shot: Movement organizowanym przez International Photo Awards. Szymon jako jedyny Polak został również zaprezentowany we wiosennym katalogu Saatchi Art 2020.
Pierwszy album fotograficzny Brodziaka „ONE” został wydany w 2014 roku i zawiera osobistą dedykację June Newton, żony legendarnego fotografa Helmuta Newtona.
Nowa publikacja Szymona Brodziaka pt. „Jesteś tym co widzisz”, otrzymała Złoty Medal (okładka) i dwa Brązowe Medale (book: Fine Art) na Prix de la Photographie Paris 2019.
Album został również nagrodzony na International Photography Awards w USA (2019). Prace Brodziaka można oglądać i zamawiać w jego autorskich galeriach w Poznaniu i w Warszawie oraz online na www.szymonbrodziak.com
Spotykamy się w autorskiej galerii Szymona Brodziaka w Poznaniu, gdzie można podziwiać, oglądać i zamawiać jego prace. Na zakupy online, zapraszamy na stronę  www.szymonbrodziak.com 

Dla Klubowiczek, kod rabatowy “KKP/Brodziak15” w wysokości -15%
na wszystkie Fotografie Autorskie i Plakaty w ofercie Brodziak Gallery. 


W programie Spotkania KP:
*rozmowy i networking z kobietami biznesu
*prelekcja
* loteria wizytówkowa i upominki od Patnerów KKP
* poczęstunek i inne niespodzianki
* wspaniała atmosfera i bezcenne nowe relacje

Partnerzy  KKP:
– Solar
– Teatr Wielki
– Brodziak Gallery
– SZYMON BRODZIAK Photography
– Instytut Salamandra
– Mandala Beauty Clinic
– Nova Moda
– Zofia Chołody i Wspólnicy Kancelaria Prawna

Partnerzy medialni Lunchu Biznesowego KP:
– My Company Polska
– Sukces po poznańsku
– Boss:ka

Przypominamy, że ilość miejsc jest ograniczona, decyduje kolejność wpłat.

Opłata 150 zł netto plus 23 % Vat ( 184.50 zł brutto)

Klub Kobiet Przedsiębiorczych, Santander Bank

konto: 55 1090 2590 0000 0001 2425 5716

W tytule proszę wpisać swoje imię i nazwisko oraz adres mailowy

Przewidywany czas spotkania ok. 3 h.

Zapraszamy serdecznie!

Szczegóły

Data:
11 maja, 2022
Godzina:
18:00 - 19:30
Koszt:
zł184,50
Kategoria Wydarzenie:

    Rezerwacja miejsca na spotkaniu

    Zarezerwuj miejsce, dokonaj płatności, oczekuj potwierdzenia zapisu… i korzystaj z bycia Klubowiczką!